Laminované listy – kurz mš

IMG_2497

 

 

 

 

 

 

 

 

Podzimní hry barev jsme si užili s dětmi na výtvarném kurzu na MŠ Matěchova. Listy z kousků hedvábného papíru lepeného jako mozaika do kartonového obrsysu a zalaminované. Krásná vitráž do okna!

IMG_24962013-10_laminovane_listy

Zatím nejnáročnější tvoření ze všech. Nenapadlo mně, jak velkým problémem pro děti může být prosté trhání papíru na kousky. Taky jsem byla překvapená, jak dobře a rychle se hedvábný papír lepí všude jinde než kde by měl být:-)

 

 

Dětem jsem připravila obrys listu z černého kartonu. Čím je list více rozdělený na menší plochy, tím lépe se do něj malým dětem vlepují barevné kousky. Náš list byl o velikosti A3 a pro hodinový kurz by úplně stačila A4.

SONY DSC

Zkušební vzorek – po vylepení jsem se rozhodla dětem dovnitř přidat žebroví jako oporu tvaru.

 

Paptoys Blog, Vlaďka 12.11.2013

4 komentáře u „Laminované listy – kurz mš

  1. Moc pěkný nápad, určitě zkusím, pracuji ve školce a trhání papíru opravdu není pro děti snadné, učím je udělat si z palce a ukazováčku zobáček a pak zkusit trhat. Tento úkon je dobré natrénovat na uzkém proužku papíru.

    • Díky za komentář, paní Ježková. Já jsem byla fakt překvapená, že je to pro předškoláky novinka – moji kluci furt něco škubou, tak mi to nepřišlo. Díky za tip, to je prima nápad jak to trénovat:-) zdravím Vlaďka Pečínková

  2. Pingback: Podzimní listí – 31 návodů na tvoření pro děti | thebulletpointkids

  3. Pingback: Laminované listy z hedvábného papíru – kroužek MŠ | PAPTOYS BLOG

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.