Valentýnská srdíčka – kurz MŠ

valentýnská srdce_paptoys_MS_kurz

 

 

 

 

 

Před sv. Valentýnem jsme vyráběli krásná mozaiková srdíčka, ke kterým mně inspiroval Kiwi Crates: http://www.kiwicrate.com/.

Nejprve jsme trénovali kresbu srdíček a vyrobili jsme si tak krásně srdíčkované papíry. Pak jsme z A5 čtvrtky vystřihli veliké srdíčko, to na A4 čtvrtku přilepili gumou Pritt-Fix a okraje srdíčka i část vedle něj na velké čtvrtce jsme hodně potřeli lepidlem. Doporučuju akrylové lepidlo, tyčinkovým na papír mozaika moc nedržela a hodně odpadávala. Mokré lepidlo jsme bohatě posypali malinkými červeno- růžovo-oranžovými konfetami ( které jsem po dva večery srdnatě řezala a srtíhala). Hromadu konfet jsme  dětmi namačkali do vrstvy lepidla a zbytek sesypali pryč. Nechali zaschnout a odlepili vnitřní, gumou nalepené srdíčko. Objevil se krásný a čistý střed srdíčka s mozaikou okolo.

Vnitřní srdíčko nám bylo líto vyhodit, bylo taky krásně mozaikové a tak jsme ho nalepili na srdíčkové předem připravené čtvrtky a vyrobili si ještě přáníčka. Malí rychlíci si je rychle odnášeli a tak jsem nestihla nafotit:-)

Materiál: 3 čtvrtky, fixy na trénink, arylové lepidlo, guma Pritt-Fix, nůžky, papírové mozaikové kousky – konfety.

paptoys blog, 2/2014 Vlaďka

2 komentáře u „Valentýnská srdíčka – kurz MŠ

  1. Vladi, krásný projekt. Srdce mi poskočilo! Hned bych si s tebou takové srdíčko taky s radostí střihla. Zvlaště tedy informace, že si konfety ručně stříhala ….no teda paní!!!!

    • Ahoj Ali, no konfety jsem střihala v rámci dospotřebovávání všech možných odstřižků:-) A já samozřejmě vím, že jsem je mohla dokulata vyrazit děrovačkou, ale to by nebyly čtverečky…:- ) pa z Itálie V.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..