Diorama – vlastní příběh – kroužek MŠ

IMG_7451  Diorama je trojrozměrný obraz, který má působit realisticky. Naše nejznámější dioráma je Maroldova Bitva u Lipan. V Paptoys nabídce najdete 6 krásných motivů dioramat, která byla inspirací pro tohle dětské tvoření, které školkové děti zvládly úplně skvěle!

2016-05-25 diorama, krouzek MS

Chvíli jsme si povídali o perspektivě, co je na obrázku důležité a kde to má být, aby to bylo dobře vidět a co tvoří atmosféru, ale zas až tak důležité to není. Pak děti dostaly lepenkovou destičku s předřezanými zářezy a čtvrtky a všichni si začali malovat svůj příběh, nebo scénu. Vznikla tak (níže na fotkách) Svatba princezny, Ninja hrad, Mraveniště v lese a Náš dům a ještě spousta dalších.

IMG_7447 IMG_7449   IMG_7452IMG_7450

Nejmenším dětem jsem předstříhala obdélníčky papíru a vložili jsme je do podložky, aby viděly, kde co má stát. Moc jim to pomohlo v orientaci v perspektivě jejich díla a je to hezky vidět na obrázku výše. Postupně si pak papíry vytahovali a dokreslovali na ně obrázky.

Diorama LES z nabídky Paptoys:

diorama les

A takto krásně vypadá diorama, které tvořila s dětmi paní učitelka v ZŠ na Spořilově. Krásně si poradili se zasazením obrázku do krabic, škoda jen, že paní učitelka nerespektuje autorská práva a duševní vlastnictví díla a jeden náš výrobek nakopírovala pro všechny děti. Přitom zrovna téma „les“, by druháci jistě krásně zvládli každý po svém.

IMG_7479 IMG_7480

paptoys blog, Vlaďka 8/2016 (vyráběno v červnu, ale, to léto….)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.