Andělé z plsti

 

 

 

 

 

 

Vánoce mě svádí k romantickým motivům a zima zase k hřejivým materálům. Spojením obého jsou pro mě andělé. Výrobu těchto andělů jsem vloni otestovala i na školních dětech a všem se krásně vydařili.
Materiál: plsti v arších A4 –  2x bílá, 0,5x tělová, 1/3 světle modrá, barevné bavlnky, jehla, nůžky, černý lihový fix, červená pastelka, materiál na výplň (rouno nebo vatelín). Hmm a utěrka na prach, co vypadá jako stádo barevných housenek :-).

Střih ke stažení zde: Anděl z plsti

Na zadní stranu anděla jsem použila co největší část jedné bílé A4 – andělé jsou tedy cca 27cm vysocí. Přední díl je z poloviny bílý – šaty, a z poloviny tělový – obličej.  Při stříhání nezapomeňte přidat na sešití v místě přechodu bílá-tělová. Křídla vystřihněte ze světle modré plsti.

Nejprve sešijeme přední díly k sobě. Pokud bychom chtěly šatičky doplnit nějakým detailem, jako je třeba kapsička, bude se nám také lépe přišívat nyní. K sešití použijeme barevné bavlnky a úplně si vystačíme s předním stehem (stehovací). Na zadní díl přišijeme křídla. Takto předpřipravené díly začneme šešívat k sobě. Doporučuju začít na boku.

Jakmile se dopracujeme k vlasům, odstřihneme kousek prachové utěrky s plyšovými „housenkami“ a všijeme do švu. Před sešitím spodní strany andílka vycpeme vatelínem. Mí andělé jsou vycpaní jen mírně tak, aby to byli muchláčci. Pokud je budete chtít na hraní, doporučuju vycpat více.

Obličej domalujeme lihovým fixem, tváře akvarelovou pastelkou. Do kapsiček můžeme vsunout  detaily z plsti nebo drobná překvapení.

Vlaďka, 9/2012