Deštná hůl

 

 

 

 

 

 

Po loňské úspěšné dílně Deštných holí na dětském hudebním festivalu Struny Dětem, jsme je vyzkoušeli také na Karate Family Campu  s Karate Vision. Malým karatistům je moc povedly a užili jsme si s nimi hezké chrastění.

Materiál: papírový tubus – náš má průměr 5cm a délku 47 cm, dvě plastová víčka do tubusu, fazole, 2 vatové tampony, alobal, barvy a štětce, nůžky.

Z alobalu vytvořte spirálu. Použijte pruh alobalu dlouhý jako 1,5 délky tubusu. Jemně smáčkněte do válečku (hada) a pak přes prsty namotejte do spirály. Váleček příliš nemačkejte, bude fungovat jako zpomalovací přepážka pro fazole a vytvoří charakteristický zvuk deště. Spirálu natáhněte tak, aby byla dlouhá jako tubus.

 

 

 

 

Vložte dovnitř tubusu, do víčka vložte vatový tampon a zavřete. Vsypejte fazole, vyzkoušejte jak budou propadávat na dno a podle toho doplňte množství tak, aby hůl měla pěkný zvuk. Vložte druhý tampon a zavíčkujte.

 

Hůl dozdobte podle své fantazie. My jsme použili akrylové barvy, vyzkoušeli jsme také decoupage, omotávání provázkem a polepování samolepícími tapetami.

TIP: než víčka uzavřete vložte do tubusu střapce z lýka.

 

Tyto hole vznikly na letošním úžasném Family Karate Campu s Karate Vision.

Další hole jsme vyráběli na dětském festivalu hudby a divadla Struny Dětem 2011.

 

Další foto: https://picasaweb.google.com/109613919522154435545/StrunyDetem2223102011

léto 2012, Vlaďka