Tři králové – kroužek MŠ

K tříkrálovému tvoření budeme potřebovat barevné čtvrtky, vzorované papíry, zlaté hvězdičky, pastelky, zlaté a stříbrné fixy, nůžky a lepidlo.

Tentokrát jsem pro vás nafotila jak probíhá příprava výtvarného kroužku pro děti z MŠ.

Nejprve je potřeba vyzkoušet, jestli nápad půjde převést do praxe a jak na to, abychom to s dětmi stihli. Nejdříve budeme trénovat trhání papíru a vytvoříme si pozadí, krajinu, kterou tři králové putovali. Poté je potřeba vystříhat vzorové postavičky tak, aby se všichni králové vešli na čtvrtku.

   

A teď příprava barevného vzorku pro děti, vystříhání několika sad šablon pro obkreslování, předstříhání hlaviček (3×25 kousků) a dobalení všeho potřebného.

 

a tady už jsou hotové obrázky dětí. 

 

 

 

 

 

Jeden moc povedený obrázek za všechny, od Aničky B.

 

Svátek Tří Králů odjakživa doprovázely různé lidové zvyky. Ve střední Evropě je zažité žehnání domů, při němž se na dveře svěcenou křídou píší písmena C+M+B, u nás v Čechách obvykle K+M+B. Nejsou to ale patrně počáteční písmena jmen “Třech králů”: Kašpar, Melichar a Baltazar, jak se lidově traduje, nýbrž zkratka latinského “Christus mansionem benedicat”: “Kristus žehnej tomuto domu”. Zdroj: vanoce.vira.cz

Tříkrálové koruny: článek zde

Tři králové – skládanka: článek zde

Inspiraci pro tento výrobek jsem našla tady: článek tady

Paptoys blog, Vlaďka, 5.1.2017

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..