Valentýnské lucerničky

Sv. Valentýn je pro mně dost rozporuplný svátek. Ale protože lásky není nikdy dost, je fajn každá příležitost, každý den, si náklonnost připomenout. A večery jsou na můj vkus ještě pořád dost dlouhé, takže romantická světýlka se hodí. Tak si se mnou vyrobte romantickou lucerničku, zvládnete to i s dětmi! 

Potřebujeme:

skleněnou lahvičku s víčkem, dekorační světýlka na baterie, akrylové barvy nebo barvu ve sprayi, kousek samolepící tapety nebo papírovou lepící pásku, pergamenový nebo hedvábný papír, izolepu nebo oboustranku, štětec, nůžky, tužku.

  1. Ze  samolepící tapety (nebo papírové lepící pásky) si vystřihněte srdíčko (nebo srdíčka) a nalepte jej na vaši lahvičku. 
  2. Lahvičku přetřete akrylovou barvou. Použít můžete také barvu ve spreji. Nezoufejte, první vrstva vypadá beznadějně. Já jsem lahvičku natřela ve třech vrstvách. Každou vrstvu nechejte dobře zaschnout a pozor, lahvička bude vypadat jinak za denního světla a jinak, když v ní rozsvítíte světýlka. Tak si to v průběhu natírání zkuste, uvidíte třeba, kde jsou ještě málo natřená místečka.
  3. Po zaschnutí, které můžete urychlit třeba fénem, (já jsem počkala do druhého dne) opatrně sloupněte nalepená srdíčka. Pokud by se vám barva někde odloupla, štětečkem domalujte.
  4. Už teď by mohlo být hotovo, ale já jsem ještě do lahvičky v místě srdíček vložila kousek pergamenového papíru, přes který bude světlo světýlek více rozptýlené a kouzelné. Přilepte izolepou nebo oboustrannou lepící páskou.
  5. Lahvičku můžete ještě dozdobit mašličkou, různými glitry nebo dalšími srdíčky, to už nechám na vaší fantazii.
  6. Do lahvičky vložte světýlka a zavřete ji víčkem. Naše lahvičky jsou dost velké, takže se do nich vejdou i krabičky s bateriemi od světýlek, ale můžete je stejně dobře ukrýt za lucerničkou.

TIP: Kolem hrdla lahve můžete také z drátu vytvořit ucho na zavěšení. A pozor, přesto,           že jsme použili akrylovou barvu, která je po zaschnutí omyvatelná, není na skle úplně              dešti vzdorná. Tak aby vám dekor neuplaval! 🙂

A tento článek jsem také sepsala pro Deník.cz. A takto to dopadlo: Denik Valentynska lucerna

Pro blog Paptoys a Atelier K1, Vlaďka Pečínková,    19.1.2021

www.atelier.k1.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..