O nás

Kdo je Paptoys?

Už je to pár let, co jsme se potkaly. Jsme  Vlaďka a Lucie. Společně jsme vymyslely značku Paptoys.

Vlaďka Pečínková, majitelka výtvarného Atelieru K1 a  lektorka  výtvarných technik. Mluví do návrhů, dotahuje, překresluje, nakupuje, zařizuje výrobu, papíruje, balí a dohaduje, obchoduje, vede tento blog a e-shop.

Lucie Ulíková, scénografka, výtarnice a interiérová designérka, navrhla základní sadu Paptoys výrobků: Hvězdu, oba Anděly, Ryby, Motýly, Stromeček, Baletku, Lodičku a Slepičku.  Lucie báječně kreslí, vystřihuje a designuje a vrhá nápady.

A ještě máme muže Víťu, který počítá a podporuje a Filipa, který podporuje a vaří. Velkou motivací jsou nám naše děti 2 holčičky a 2 kluci. Tak vznikají nové návrhy kreativních papírových hraček.

A v neposlední řadě máme ještě Alici Jiráskovou, díky které vznikl tento blog, vzniká e-shop a náš Facebook profil.  DĚKUJU ALI!

Dalším v řadě, kterému patří VELKÝ dík, je počítačový mág Mirek Masox Charvát. Díky němu je blog přestěhovaný kde má být a funguje. Masox má rád jídlo a nová slova – třeba “přemiklíkovat” .-)

Jak jsme se ke kreativním papírovým hračkám dostaly?

Sedíme si takhle v zimě na chalupě a stříháme a vystřihujeme, aby děti mohly tvořit a vyrábět. A tak řečníme, vymýšlíme, sepisujeme…. až z toho během týdne máme náplň pro celou firmu. A pak to na chvíli usnulo, ale jen na chvíli…

Od té doby se některé detaily změnily a vykrystalizovaly. Papíry se na nás začaly doslova lepit.N ápadů máme stále víc, než jsme zatím zrealizovaly. Naší první PAPTOYS vlaštovkou byl Anděl a 3D hvězda. Pak přiletěli Motýli a za nimi připluly Závěsné rybky. Přidali jsme 3D Anděla a 3D Stromek. Letos jsme pustily na širé moře Loďku ve vlnách. Dále přihopsala Slepička s kuřátkem a na závěr s velkou pompou vtančila Baletka. Rok 2012 vítáme sérií 9-ti vlastních produktů. Rodinu PAPTOYS rozšiřujeme dalšími papírovými motivy od jiných dodavatelů , postupně také přidáváme kolekci výtvarných potřeb.

V roce 2011 Vlaďka Společně s dětským hudebním festivalem Struny dětem vytvořila Kytaru.

V roce 2012 nám přibyly další produkty od dodavatelů a také Koule z kytek a Domino.

A na další nápady se můžete těšit.

Co je Paptoys?

Tato řada výrobků vám nabízí kolekci kreativních papírových skládanek, které pomocí jednoduchého triku proměníte ve funkční hračky, mobilní objekty, prostorová přání …

Je pouze na vaší fantazii jak skládanky dotvoříte a proměníte je ve výrobky originální, funkční a hravé. Můžete kreslit a malovat, polepovat barevnými papíry, korálky, flitry, prošívat nitěmi a cokoliv dalšího vás napadne.

Výrobky Paptoys podporují fantazii dětí a mohou se stát společnou zábavou pro celou rodinu. Práce s nimi také rozvíjí jemnou motoriku, trpělivost a soustředění dětí. Věříme, že se pro vás stanou zdrojem inspirace a že vás potěší a pobaví nejen za špatného počasí.

Z čeho to je?

Základem výrobku je recyklovaná kašírovaná lepenka nebo silný karton, ze kterého jsou vyseknuty tvary (2D i 3D) s originálním designem. Bez stříhání a vyřezávání se můžete rovnou pustit do tvoření. Pevnější materiál prodlouží životnost výrobku.

Naše výrobky vyrábíme v České Republice. Výrobek i obal můžete recyklovat.

Pracujeme s originálními motivy a vzory, a děkujeme, že respektujte autorskou práci a autorská práva.

6 komentářů u „O nás

  1. Ahoj,
    dnes mám krásné ráno.
    Důvod:-prohlídla jsem si nový blog ,zaregistrovala se na něm, a přemýšlím čím dalším můžu přispět.beata

  2. Ahoj Vlaďko 🙂 dnes mi Víťa ukázal blog – už jsem jej stihla přečíst (a děti hladoví…) :-))). Přeji blogu i celému teamu Paptoys, ať se daří! Jana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..